OKIEM PRAWNIKA – wywiady z ekspertami

„Okiem prawnika” to nowa propozycja Studenkiego Koła Naukowego Prawa Medycznego skierowana do wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa. Studenci zapytają ekspertów o wszelkie zawiłości związane z prawami pacjenta, czy też odpowiedzialnością personelu medycznego za błędy.

Zapraszamy więc do spejcalnie utworzonego działu – tam już czeka wywiad z pierwszym gościem. Przy okazji niedawno organizowanego seminarium eksperckiego studenci poprosili mec. Pawła Strzelca o przybliżenie problematyki zgody pacjenta na świadczenia zdrowotne.
Kiedy taka zgoda jest ważna? Czy dziecko może jej udzielić? Kiedy potrzebna jest zgoda sądu opiekuńczego?  I jak wysokie mogą być zadośćuczynienia za naruszenie tego prawa? O tym między innymi
w nagraniu.

Zapraszamy tutaj