Rozpoczęcie działalności Koła Naukowego Prawa Medycznego

Szanowni Państwo,

w Zakładzie Ekonomiki Zdrowia i Prawa Medycznego rozpoczyna działalność Koło Naukowe Prawa Medycznego. Bezpieczne wykonywanie każdego zawodu medycznego wymaga nie tylko wiedzy medycznej, ale coraz częściej, respektowania szeregu regulacji prawnych.

Podstawowym celem działalności Koła jest propagowanie i utrwalanie wiedzy z zakresu prawa medycznego oraz poszukiwanie sposóbów rozwiązywania problemów występujących w praktyce stosowania przepisów prawnych. Chcielibyśmy, aby nasza działalność stała się forum wymiany poglądów przedstawicieli środowisk medycznych oraz prawniczych.

W ramach aktywności Koła będziemy organizować warsztaty, dyskusje oraz konferencje. Chcemy przybliżać zarówno dorobek nauki prawa jak i praktyki jego stosowania. Planujemy również zorganizowanie, jako podsumowania prowadzonych warsztatów, rozprawy pokazowej z zakresu prawa medycznego.

Pragniemy zaprosić Was, studentów naszej Uczelni, zainteresowanych problematyką prawa medycznego, do współpracy i uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez Koło.

Jego opiekunami są dr hab. n. o zdr. (dr n. ekon.) Aleksandra Czerw oraz dr n. prawnych Anna Augustynowicz. Przewodniczącym jest student II roku Zdrowia Publicznego, Mateusz Eid. Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania, to zachęcamy do kontaktu: mateusz.eid@gmail.com.

Wkrótce zamieścimy informacje zawierające dokładny plan aktywności Koła.