Zaproszenie na konferencje naukową "Bezpieczeństwo pacjenta - procedury i co dalej…"

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na organizowaną przez Zakład Ekonomiki Zdrowia i Prawa Medycznego oraz Zakład Pielęgniarstwa Społecznego Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego IV Ogólnopolskią Interdyscyplinarną Konferencję Naukową, BEZPIECZEŃSTWO PACJENTA - PROCEDURY I CO DALEJ…, którą objął patronatem JM Rektor WUM Pan Prof. dr hab. Mirosław Wielgoś.

Termin: 30 LISTOPADA 2018, GODZ. 9.00
Miejsce: Centrum Dydaktyczne WUM, Aula A im. prof. dr hab. A. Piekarczyka,
ul. Trojdena 2a, Warszawa
Udział w Konferencji jest nieodpłatny.

W programie Konferencji zaplanowano wykłady kadry naukowej i ekspertów  zajmujących się bezpieczeństwa pacjenta
w obszarach prawnym, ekonomicznym  oraz organizacyjnym. Zaproszeni goście są pracownikami Wydziałów Lekarskich
oraz Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Medycznego oraz Centrum Medycznego im. K. Jonschera w Łodzi.

Głównymi tematami Konferencji będą m.in.:

1. Znaczenie stosowania i nie stosowania procedur medycznych w systemie bezpieczeństwa pacjenta
  2. Zarządzanie ryzykiem zdarzeń niepożądanych
  3. Zdarzenia niepożądane a praktyka zawodowa
  4. Systemy zgłaszania zdarzeń niepożądanych
  5. Bezpieczeństwo pacjenta jako nowy przedmiot w edukacji studentów
  6. Zespoły terapeutyczne w aspekcie bezpieczeństwa pacjenta

Zapraszamy również do czynnego udziału wszystkie osoby zainteresowane tematyką bezpieczeństwa pacjenta, zarówno profesjonalistów pracujących w podmiotach systemu ochrony zdrowia, jak i studentów Uniwersytetów i Szkół Medycznych  oraz innych uczelni.

Dla studentów wyodrębniono specjalną sesję, na której mogą przedstawić swoje prezentacje. Termin zgłoszeń dla studentów upływa 10 listopada 2018.

W ramach uczestnictwa w wydarzeniu proponujemy Państwu możliwość opublikowania prac naukowych w formie rozdziału
w monografii naukowej. Istnieje także możliwość publikacji zgłoszonego tematu bez czynnego udziału w konferencji. Termin nadsyłania rozdziałów do monografii upływa 30 stycznia 2019 r.

Wytyczne dla autorów przygotowujących pace do monografii

Uczestnicy Konferencji, po zakończeniu obrad, otrzymają Certyfikaty, a za udział w Konferencji przysługują punkty edukacyjne.

Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa w murach naszej uczelni na spotkaniu dotyczącym tak istotnego zagadnienia,  jakim jest bezpieczeństwo pacjenta. Mamy nadzieję, iż temat ten będzie odgrywał istotną rolę w rozwoju naukowym  oraz w edukacji na studiach na wszystkich kierunkach medycznych.

Patroni honorowi:
Jego Magnificencja Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś,
dr hab. n. med. Jarosław Pinkas - Konsultant Krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego
Rzecznik Praw Pacjenta,
Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie,